Niedzielnik #1/2018 – Python, Szczecin i rejs do Świnoujścia

Hop hop!

Nie lubię pisać wstępów, więc bez owijania w bawełnę przejdę do tematu. W zeszłym tygodniu wróciłam do nauki programowania i trochę sobie pokodziłam w Pythonie. Byłam na warsztatach, które odrobinę rozjaśniły mi o co w tym wszystkim chodzi i dały kopa do dalszej nauki. Dalej jestem totalnie początkująca, ale przynajmniej wiem, do czego dążę.

Kocham Szczecin. Narzekacze niech sobie mówią co chcą, ale to miasto z roku na rok po prostu pięknieje. W sobotę miał być krótki spacer i zwiedzanie dźwigu, a skończyło się na ośmiogodzinnym „o jeżu, ale tu pięknie!”. Uwielbiam być turystką w swoim mieście.

Pływający dźwig przeraził mnie swoją wysokością, weszłam tylko na pokład i patrząc w górę już miałam nogi z waty. Na starość dorobiłam się lęku wysokości 😀

Potem udało mi się dotrzeć na plażę na Wyspie Grodzkiej i trafiłam na Piknik Dekarza. Były leżaczki, wata cukrowa i piwko pod palmami. Totalny chillout z widokiem na Wały Chrobrego – na samo przypomnienie tej chwili już mi błogo 🙂

Następnym punktem programu tej przypadkowej wycieczki były Jasne Błonia i Różanka. Miejsca bardzo popularne, ale i tak je uwielbiam. Na Różance mega pozytywnie zaskoczyła nas potańcówka na dechach. Kurczę, mnóstwo elegancko ubranych ludzi w wieku powyżej średniego wesoło podrygujących do muzyki. I jak za tańcami nie przepadam, tak te widoki mnie po prostu rozczuliły. Pięknie to wyglądało!

W niedzielę wybrałam się w rejs do Świnoujścia. Genialna sprawa! Najpierw widoki na Szczecin od strony wody, potem Jezioro Dąbie i zatopiony betonowiec, Zalew Szczeciński i w końcu port w Świnoujściu. Trzy godziny niesamowitych widoków! Chcę jeszcze raz!

Wychowałam się 15 km od morza i jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do wakacji nad morzem. Chyba jednak znowu coś mi się na starość zmieniło, bo godzinka na plaży sprawiła, że zaczęłam planować kolejny plażing.

Koniec tego dobrego, czas wrócić na ziemię i wklepać kolejne fakturki…

Ciao!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *