Smile 3D Protection – niezły zamiennik Listerine

Płyn do płukania jamy ustnej to dla mnie kropka nad i codziennego dbania o moje uzębienie. Stosuję go co najmniej dwa razy dziennie. Preferuję te mocniejsze, więc moim faworytem jest oczywiście Listerine. Jedyne co mi w nim nie pasuje, to cena. Długo szukałam tańszego zamiennika i… znalazłam w Biedronce.

Jeszcze do niedawna w Biedronce były tylko dwa rodzaje: jasnoniebieski (chyba white) i zielony. Ten drugi jest spoko, ale dla mnie za mało intensywny. Niedawno pojawiła się wersja różowa – „Advanced care 6 in 1”. Wzięłam na przetestowanie, ale kolor mylnie zasugerował mi, że będzie delikatny.

Zdziwiłam się, bo Smile Advanced care okazał się być bardzo podobny do klasycznego zielonego Listerine. Ma bardzo intensywny miętowy posmak, lekko szczypie w język i odświeża na bardzo długo. Biorąc pod uwagę, że jest dwa razy tańszy od Listerine, to aktualnie jest moim hitem.

Kilka słów od producenta:

Na wszystkie takie opisy patrzę z przymrużeniem oka, płyn traktuję jako wspomaganie pielęgnacji jamy ustnej, a nie jako zastępstwo szczotkowania.

Dla pełni informacji jeszcze skład:

Płyn do płukania jamy ustnej Smile 3D Advanced Care dostępny jest w Biedronce w cenie 5,49 zł za 500 ml. Jest to cena regularna, w promocji jest jeszcze taniej 😉

Smile 3D bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i jest to chyba najlepszy zamiennik, jaki kiedykolwiek znalazłam. Zaoszczędzone pieniądze zawsze można zainwestować w lepszą pastę do zębów 😉