Chrupki o smaku pieprzu cayenne i limonki – z Biedronki

Do Biedronki właśnie wchodzi 27 nowych produktów wybranych przez konsumentów – tutaj (KLIK!) możecie sobie je wszystkie przejrzeć. Cieszy mnie, że część z nich to produkty, które można zaliczyć do zdrowej żywności. 
W mojej Biedronce z nowości widziałam tylko chrupki Vitanella. Może nie są super zdrowe, ale jak chipsożerca nie mogłam przejść obok nich obojętnie. 
Dokładna nazwa to „chrupki z mąką z ciecierzycy o smaku pieprzu cayenne i limonki”. No tak, mąką z ciecierzycy brzmi lepiej niż mąką grochowa, która jest podstawą składu. Skład nie jest w sumie zły, przeraził mnie tylko ten olej słonecznikowy – 26%! 
A jak kogoś baaardzo interesuje, ile pochłania kalorii, to jest też tabelka wartości odżywczych:
No dobra, a teraz najważniejsze, czyli smak. Chrupki są bardziej twarde od prażynek czy chipsów, ale zębów się raczej na nich nie połamie. Te o smaku pieprzu cayenne i limonki są całkiem przyjemnie ostre, tzn. lekko pali w język. Niestety limonka jest praktycznie niewyczuwalna. Dla amatorów innych smaków są jeszcze: ostra papryka oraz pomidor z bazylią. 
Muszę przyznać, że mi smakowały. Spodobało mi się też ich małe (60 g) opakowanie w przystępnej cenie (2,49 zł). Przynajmniej człowiek zje 300, a nie 500 kcal 😉 Pewnie skuszę się też na tego pomidora z bazylią. I mam nadzieję, że zostaną na stałe, bo są w sam raz na chipsową zachciankę 🙂
Pewnie jeszcze pojawi się tu kilka opisów nowości 😉 Dajcie znać, co Wam najbardziej podpasowało z listy nowych produktów 🙂