Zacznij od dziś

Kojarzycie „Zniszcz ten dziennik”? To jedna z pierwszych książek, dzięki której można się było twórczo wyżyć – popisać, podrzeć, zmoczyć i poplamić keczupem. Z dziennikiem miałam akurat ten problem, że był dla mnie zbyt dziecinny – nadawał się idealnie dla nastolatków. Książka okazała się bestsellerem, więc jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się inne wersje. Znalazło się kilka tytułów skierowanych dla dorosłych, ale jakoś mnie do siebie nie przekonały. 
Jednak pewnego dnia w moje ręce trafiło „Zacznij od dziś. Poznaj siebie”. Samoświadomość jest dla mnie bardzo ważna, więc skorzystałam z okazji, żeby dowiedzieć się o sobie jeszcze więcej. 
Książka to połączenie wspaniałych ilustracji Meera Lee Patel i ćwiczeń pozwalających sięgnąć nam wgłąb siebie. Obrazki są naprawdę piękne i śmiało mogłyby robić za motywujące obrazki na ścianie. Część z nich to inspirujące cytaty w języku angielskim, ale na dole każdej strony są tłumaczenia na polski. Każdy z tych cytatów wprowadza nas do ćwiczenia – jedne z nich są prościutkie, ale nad niektórymi trzeba się naprawdę porządnie zastanowić. 
Myślałam, że wiem o sobie prawie wszystko. Jednak jak przyszło do przelewania swoich marzeń, priorytetów i celów na papier, to stwierdziłam, że jednak nic o sobie nie wiem. Podświadomość podsuwała mi mnóstwo pomysłów, o które nigdy bym siebie nie posądziła. 
Coś musi w tym być, że napisane słowa mają większą moc niż te powiedziane. Mam nadzieję, że jak sięgnę do tej książki za kilka miesięcy czy lat, to uśmiechnę się pod nosem. 
Poza świetnymi ilustracjami, książka urzekła mnie też papierem – gruby i szorstki. Bardzo przyjemnie wypełnia się poszczególne zadania. A jak dołożyć do tego możliwość wykorzystania moich zapasów kolorowych długopisów, to już w ogóle bajka. 
Książka mnie po prostu zachwyciła. Nie mogę przejść obok niej obojętnie, zawsze gdy ją widzę, muszę sobie obejrzeć kilka rysunków. Biorąc pod uwagę jej część ćwiczeniową, to stwierdzam, że to jedna z wartościowszych pozycji na mojej półce z motywującymi książkami. 
Lubicie takie pozycje? Może polecicie mi jeszcze coś w tym stylu? 🙂