Mini pizza z cukini

Od miesiąca próbuję się odchudzać z dietą od Vitalia.pl. Raz idzie lepiej, raz gorzej (pizza, piwo, chipsy), ale muszę przyznać, że ilość jedzonych przeze mnie warzyw podskoczyła o kilkaset procent. Odkrywam nowe smaki, połączenia i wynalazki typu wegetariańskie burgery. 
A w tym tygodniu odkryłam przepis na plastry z cukinii a’la pizza. I tak jak za cukinią nie przepadałam, tak teraz nie mogę się doczekać, kiedy znowu pojawi się w jadłospisie. 

Przepis jest łatwy i szybki, czyli coś co leniuszki lubią najbardziej. 
Potrzebujemy cukinii, keczupu/pasty węgierskiej/koncentratu pomidorowego, kilku plastrów wędliny i ze trzy plasterki sera mierzwionego + zioła.
1. Przygotowujemy sos – koncentrat/keczup mieszamy po prostu z ziołami. Ja dodawałam jeszcze ostrej pasty węgierskiej, bo „jak nie piecze, to nie jedzenie”. 
2. Cukinię kroimy w dość grube plastry. Plasterki wędliny w małą kosteczkę, a ser drzemy na kwadraty odpowiadające wielkości cukinii. 
3. Smarujemy cukinię sosem.
4. Nakładamy na każdy krążek odrobinę wędliny.
5. Na koniec kładziemy ser i wszystko ląduje w piekarniku na 15-20 minut (180-200 st.)
Smacznego! Są pyszne i na ciepło i na zimno 😉 Świetnie sprawdzą się jako przekąska na drugie śniadanie, na grillu, czy na imprezach.
Om nom nom!