O mojej wizycie w Rossmanie

Chyba już wszyscy słyszeli o sławnej promocji w Rossmanie -49% na produkty do makijażu – KLIK!

Jak się o niej dowiedziałam, to się szczerze ucieszyłam, bo puder i podkład akurat mi się kończył. Testowanie nowości przestało mnie już rajcować, więc chciałam po prostu zrobić zapas ulubionych produktów. 
Niestety okazało się, że wycofali mojego ulubionego MaxFactora w musie i czeka mnie wybór innego podkładu. Zapoznanie się z ofertą i opiniami odwlekałam w nieskończoność, co skończyło się w sumie na krótkim pytaniu na FB i wizycie w Rossmanie. 
Poszłam tam w drugi dzień promocji i zastałam istne pobojowisko. Większość podkładów była po prostu upaćkana, numerki wymieszane – nijak nie zachęcało to do zakupów. Chodziłam sobie od szafy do szafy w poszukiwaniu testerów, których było jak na lekarstwo. Pal licho nawet sprawdzenie koloru, ale chciałam zobaczyć konsystencję – nienawidzę lejących się podkładów! Nie było mi dane.
I teraz nie wiem za bardzo na kogo się wkurzyć: czy na politykę drogerii, czy na ekspedientki, czy może na innych klientów? Bo coś mi się zdaje, że brak testerów to wina tych ostatnich. Chociaż mi się w głowie nie mieści, jak można coś (co w sumie nawet na sprzedaż nie jest) ukraść. Tak samo nie ogarniam jak można otwierać produkty niebędące testerami. I zostawiać poodkręcane, brudne, rozlane…

Stoję przed tymi szafami i się wkurzam w myślach, bo na głos jeszcze nie potrafię.I nagle słyszę jak pracownica Rossmana mówi klientce, że jak nie ma testera, to żeby sobie kolor podejrzała w normalnym produkcie. WTF?! Potem posłuchałam jeszcze kilku porad udzielanych klientce i zaczęłam wątpić we wszystko.

Ja wiem, że pracownicy nie mają szkoleń dotyczących produktów. Rozumiem, że nie ma czasu na dokładne zapoznanie się z każdym kosmetykiem. Tylko kurczę, takie osoby powinny się choć trochę interesować tym co sprzedają. Rady typu „to nowość, musi pani spróbować” i wciskanie rozświetlającego podkładu osobie z tłustą cerą to trochę przesada.

Ja naprawdę lubię stacjonarne drogerie, jestem człowiekiem, który lubi coś dotknąć i zobaczyć przed zakupem. Ale nie będę już czekać na ich promocje makijażowe. Chyba przemogę się do zamawiania kosmetyków przez Internet. O produktach więcej dowiem się z blogów niż od pracowników, więc teksty typu „w sklepie stacjonarnym jest drożej, bo płaci się za kompleksową obsługę” na mnie już nie działają.

Nie mam zamiaru bojkotować Rossmana, ale jeśli już tam po coś pójdę, to z listą w ręku. W czasie promocji „makijażu oczu” na pewno wezmę żółty tusz Lovely, a jak będą mieli dobrą cenę na moje ulubione produkty, to też nie będę grymasić 😉

Wyszło na to, że mam z Rossmanem mam relację hate&love 🙂

PS. Puder wzięłam sprawdzony, a Wake Me Up przekonał mnie do siebie tym, że jako jeden z nielicznych był nieotwierany. Okazał się trochę brokatowy, ale myślę, że się polubimy 😉