#ogarniamluty, czyli Instagramowe wyzwanie

#ogarniamluty, czyli Instagramowe wyzwanie

Moje konto na Instagramie (KLIK!) ma już ponad dwa lata, a ja dalej nie za bardzo go ogarniam. Ograniczałam się do totalnych podstaw: zdjęcie –> filtr –> hashtagi –> publikuj. Instagram traktowałam jak pamiętnik, w którym kolekcjonowałam uchwycone momenty zupełnie nie przejmując się ich estetyką. I właśnie nad tym chciałabym popracować. I jeszcze nad systematycznością.
Dlatego w głowie zaświtało mi wyzwanie. Mam nadzieję, że zmobilizuje mnie do poprawienia jakości moich zdjęć no i oczywiście do większej ilości serduszek na moim profilu 😉
Wyzwanie skierowane jest głównie dla takich żółtodziobów jak ja i jest bardzo proste: codziennie dodajemy na Instagram fajną fotę z #ogarniamluty. Znajdę Was po tym hashtagu i będę śledzić Wasze postępy 😉 Podobno trzy tygodnie wystarczą, żeby wyrobić sobie nawyk, więc od marca szaleństwo na Insta będzie dla nas rzeczą naturalną 😉 
Ale jak zrobić dobre zdjęcie? I jak w ogóle ogarnąć ten Instagram? No cóż, ja Wam tego nie powiem, bo sama jeszcze nie umiem 😉 Ale od czego jest Internet i pomocni blogerzy? 
  • Mini przewodnik od The Style Digger. W kilku zdaniach wyjaśnione o co chodzi z światłem, kompozycją czy tłem. Z dobrymi przykładami. 
  • Dobre instagramowe rady od Kameralnej. Trochę się pokrywa z linkiem wyżej, ale w tekście są odnośniki do szerszego wyjaśnienia pewnych tematów. 
  • Komórkomania skupia się na ustawieniach w telefonie, ale zahacza też o temat własnego stylu i hashtagi
  • Obszerny artykuł na Fotopolis.pl. Teoretycznie przeznaczony dla profesjonalnych fotografów, ale jak się uczyć, to od najlepszych 😉
  • A na koniec zestawienie przydatnych aplikacji u My Pink Plum! Kilka zainstalowałam i powoli się z nimi oswajam. 

To jak, macie ochotę się przyłączyć? No chodźcie, będzie fajnie 😉 Poobserwujemy się nawzajem i będziemy sobie kibicować w rozwijaniu naszych umiejętności. Jeśli nie macie jeszcze konta na Insta, a chcecie założyć, to jest to właśnie idealny moment.

Mam nadzieję, że na koniec lutego będę mogła powiedzieć „Prawie ogarniam tego Instagrama” 😉