Jak mieć fajnego chłopaka?

Dziś wszyscy chłopcy mają swoje święto. Jeszcze dwadzieścia lat temu nie mieli żadnego, a teraz szczęściarze mają dwa. Każdy chłopiec chce być mężczyzną, a jak już wszystko wskazuje na to że nim jest, to wtedy samce chcą być chłopcami. I kupują sobie styropianowe samolociki. Albo klocki Lego.No to niech będą już tymi chłopcami i mężczyznami równocześnie.

Zwykle chłopaki są fajne. Jeśli nie są, to znaczy że krzywdę zrobiła im jakaś kobieta. Najczęściej matka, babcia, a czasem nawet dziewczyna czy żona. Zwykle ciągnie się to pokoleniami, więc ciężko to wyłapać na pierwszy rzut oka. Od mamisynków radzę uciekać z daleka, prawdopodobieństwo wyleczenia jest minimalne…
Ok, ale zakładamy, że mamy model chłopaka nieobciążonego nadopiekuńczością mamusi. I tylko nasza w tym głowa, żeby zrobić z niego fajnego chłopaka 😉

1. Bądź sobą.

Oklepane, ale uwierz, że jak na początku będziesz ściemniać, to kiedyś to wyjdzie. I będą zgrzyty i będzie niefajnie. A potem opowiesz swojej wnuczce, że przez całe życie musiałaś udawać kogoś kim nie byłaś.

2. Daj mu żyć.

 Owszem, jesteś najważniejszą osobą w jego aktualnym życiu, ale nie chodzicie po tej planecie sami.

3. Nie potępiaj jego hobby.

Na początku związku rzeczywiście może to wkurzać, że zamiast planować super-romantyczną randkę on napieprza w gry komputerowe, albo gania się z plastikowym karabinem po lasach. Ale po kilku latach związku nie będziesz musiała narzekać, że siedzi tylko w domu przed telewizorem. Że mąż Kowalskiej spod trójki, to maratony biega, a Twój to tylko po piwo do sklepu. Bo wiesz, Kowalska nie marudziła, że mąż ją budzi bladym świtem przygotowując się do treningu.

4. Niech chłopak nie będzie Twoim głównym zainteresowaniem.

Helloł! Ja wiem, że on jest naprawdę interesujący, ale każdy potrzebuje jakiejś odskoczni. I naprawdę zyskasz w jego oczach, kiedy on zobaczy iskierki w Twoich jak będziesz o czymś opowiadała z pasją. I nie, to nie ma być szczegółowo zaplanowana podróż poślubna po tygodniu znajomości.

5. Zrozum, że on inaczej patrzy na świat.

Ma inne wyobrażenie porządku i serio nie przeszkadza mu kurz na górnych półkach. Jeśli chcesz, żeby on zrobił coś po Twojej myśli, to po prostu mu to DOKŁADNIE opisz.

6. Rozmawiaj się z nim.

Z tym chyba jest największy problem. O naszych zarzutach do chłopaków prędzej dowie się przyjaciółka, przypadkowa pani w kolejce w sklepie, niż sam zainteresowany. On dowie się tego po kilku miesiącach podczas kłótni stulecia. A wystarczy powiedzieć mu na spokojnie, on usłyszy i jest nawet prawdopodobieństwo, że zrozumie.
Dodacie coś od siebie?