W5 Tabletki do WC z formułą POWER

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że mycie WC jest moim ulubionym zajęciem. W sumie to zajmuje mocne trzecie miejsce zaraz po myciu okien i prasowaniu w kategorii tych nielubianych. Dlatego szukałam sposobu na ułatwienie tego zadania. Znalazłam w Lidlu.
W4 WC-TABS

Obiecanki producenta:

Kilka zdań o ostrożności. Po przeczytaniu miałam duże wyrzuty sumienia, bo o oczyszczaniu wód pisałam całą magisterkę i wiem, jak trudno pozbyć się takich substancji ze środowiska. Z drugiej jednak strony „ekologiczny” ocet też nie jest obojętny, a czymś myć trzeba. 

Opakowanie zawiera 16 pojedynczo pakowanych tabletek o wadze 25g. Takie trochę większe od pięciozłotówki.
 
Moim skromnym zdaniem są super. Nie używam ich regularnie, a dopiero wtedy kiedy widzę taką potrzebę, czyli np. jak zaczyna się robić osad, albo jak zostaną ślady po kocim żwirku (drewnianym). Tabletki działają poniżej linii wody i docierają do miejsc, w których szczotka nie ma szans. Producent zaleca wrzucić tabsa na 30 minut, ale ja zwykle wrzucam ją na noc i rano spłukuję. Po zanieczyszczeniach nie ma śladu. Tabletki podczas rozpuszczania musują i całkiem przyjemnie pachną (oczywiście jak na tego typu produkty). 
Tabletki W5 w połączeniu z pianką do czyszczenia (KLIK!), to bardzo zgrany duet do czyszczenia toalet bez wysiłku.