Pranie – proszek i co dalej?

Pranie – proszek i co dalej?

Pranie to akurat lubię. Wystarczy wstawić pralkę, a już się człowiek lepiej czuje, bo przecież coś jednak zrobił i dnia nie można uznać za zmarnowany. Teoretycznie nie ma co kombinować i do tej prostej czynności wystarczy zwykły proszek. Praktycznie mam armię wspomagającą tę akcję. Taka skromna piąteczka. 
1. Płyn do płukania. Nie wyobrażam sobie prania bez dodania choć odrobiny. Dla mnie bezkonkurencyjny jest Silan So ft  & Oils (Recenzja – KLIK!). Dzięki niemu rozwieszanie prania to czysta przyjemność, a i w szafie przyjemnie nim pachnie przez długi czas. 
2. Odplamiacz. Używam go raz na ruski rok, ale czuję się bezpieczniej jak jednak jest w domu. Ariel sprawdza się zarówno do bezpośredniego użycia jak i dodawany do prania. Idealny do spierania plam z obrusów… 😉 
3. Środek przeciw kamieniowi w pralce. Pół roku temu kupiliśmy nową pralkę i postanowiłam, że już od początku będę o nią należycie dbać. Co prawda nie do końca wierzę reklamom Calgonu, ale pewnie coś na rzeczy jest. Chucham na zimne. Nie mam pojęcia w jaki sposób miałabym sprawdzić działanie takiego środka, więc przy zakupie zwróciłam uwagę na łatwość stosowania. W5 z Lidla jest w tabletkach, więc nie trzeba się martwić dozowaniem, rozsypywaniem itd. 

4. Mydełko odplamiające dr Reinera. Ariel jest dobry, ale mokry 😉 A czasem potrzeba coś sprać „na szybko” i tu super się sprawdza właśnie to mydełko.
5. Chusteczki do prania. Tak się jakoś składa, że niezbyt przykładam wagę do segregowania ubrań przed praniem. Jasnych ubrań mamy tak mało, że pół roku trzeba by było czekać, żeby uzbierało się chociaż pół pralki. Zwykle wrzucam je razem z ciemnymi + chusteczka wyłapująca kolor i muszę przyznać, że dają radę. Nic mi nie zszarzało, nie zabarwiło ani nie poplamiło. Co do firm, to używam na przemian Domol i Ultra z Biedronki. Do białego i kolorów 😉
Ciekawią mnie jeszcze kapsułki do prania, ale nie miałam jeszcze okazji ich używać. Polecicie mi jakieś na „pierwszy raz”, żeby się nie zrazić? I fajnie, żebyście jeszcze mniej więcej cenę napisali 😉 A może znacie jeszcze lepsze wspomagacze?