Ch…. Nieogarnięta Pani Domu

Prowadzę tego bloga od ponad trzech lat. Z założenia miał być o idealnym prowadzeniu domu, ale nie wyszło. Pora się chyba w końcu przyznać (i przed Wami i przed sobą), że idealna nie jestem i praktyka wcale nie czyni mistrza. Ostatnio przeżywam apogeum swojego nieogarnięcia i kurodomowych porażek – poniżej zestawienie trzech z ostatniego tygodnia. 
1. Nie róbcie tego w domu, czyli historia wywabiania plam.
Kuchnia, koty, jedzenie i jasna tapicerka, to nie jest idealne połączenie. Zielony skaj na krzesłach i koty tym bardziej, ale to temat na inną historię. Idą święta, więc coś z tymi poplamionymi krzesłami wypadało zrobić. W Realu na stoisku z przecenami dorwałam środek do usuwania plam. Z opisu wynikało, że nada się idealnie i już za kilka minut będę się mogła cieszyć czyściutkimi krzesłami.
Przyszłam do domu i bez rozpakowania reszty zakupów zaczęłam psikać tapicerkę. Zapach nie był idealny, ale szczerze mówiąc wtedy mnie nie przeraził. Po kilku minutach starłam resztę piany i… plamy jak były tak zostały.Wkurzyłam się i… olałam sprawę.
P. wchodząc do mieszkania spytał się, co nam w domu zdechło. Dało mi to do myślenia… Bo mi też coś zalatywało kiszonymi ogórkami. Oczywiście padło na krzesła. Wywędrowały na balkon, a ja próbowałam wyszorować je sprawdzonymi (pachnącymi!) sposobami. Okazało się, że pierwszy środek był z impregnatem, a reszta się tylko po nim ślizga. Zapachu nic nie jest w stanie zabić. 
Czeka nas więc wymiana tapicerki, badum!

2. A podobno każdy potrafi ugotować jajko.
W lodówce echo i światło, a ja miałam ochotę na coś dobrego. Padło na gotowane jajko z pysznym żółtkiem. Jajka od szczęśliwych kurek mojej babci, więc co mogło pójść źle? Jak widać mogło. Z czterech jajek trzy dosłownie mi wypłynęły. Na jajeczne mutanty nie miałam ochoty.
3. Kaczka-dziwaczka, czyli łazanki z uszek.
Tak, przyznaję się bez bicia, czasem robię na obiad mrożonki. To akurat było śniadanie. Echa i światła w lodówce ciąg dalszy, więc trzeba było przeszukać zamrażarkę. Znalazłam uszka z kapustą i grzybami – no co, Boże Narodzenie było całkiem niedawno. 
Nastawiłam wodę, posoliłam i nawet dodałam łyżkę oleju, żeby się nie posklejały. Wrzuciłam uszka i popatajałam do swoich obowiązków. Wróciłam, patrzę, a tam papka. Przecedziłam uszka przez sitko i wyszły łazanki. Potraficie tak?
Teraz się z tego śmieję, ale to taki śmiech przez łzy. Nie mam pojęcia co się ostatnio ze mną dzieje: kawy pić nie mogę, wszystko mi z rąk leci i spieprzę każdą rzecz, której się dotknę. Internety mówią, że to przesilenie wiosenne. Możliwe. Myślicie, że z butelką wina będzie lżej?