Augusto Apple Pie – lepszej rolady lodowej nie jadłam!

Jestem realistką i pieczenie ciast nie ma dla mnie sensu. Po pierwsze domowe ciasta wcale nie są jakieś super zdrowe. Po drugie ich kaloryczność woła o pomstę do niebie – przez pół roku nie zużywam w kuchni tyle cukru ile używa się w pierwszym lepszym przepisie. I po trzecie, najważniejsze – ekonomicznie nijak się mi to nie opłaca: produkty, czas, energia – no way! Pomijam fakt, że blachę ciasta jedlibyśmy we dwójkę na siłę chyba z tydzień.
Goście to jednak goście i coś musiałam wymyślić. Padło na roladę lodową. Miałam dość duży wybór, ale padło na Augusto Apple Pie, czyli po prostu lody o smaku szarlotki. 
Spodziewałam się zwykłych lodów śmietankowych z lekko cynamonowym posmakiem. Kupując je raczej nie wierzyłam, że mogą smakować po prostu jak szarlotka. Zdziwiłam się już podczas otwierania, bo pachniały jak świeżo wyciągany z piekarnika jabłecznik 🙂 Takie jabłka z cynamonem, żadnej chemii w zapachu. 
Na szczęście na zapachu się nie kończy, bo rolada smakuje jak szarlotka mojej mamy w wersji na zimno! Lody są po prostu genialne. Smak jest tak charakterystyczny i rzadko spotykany wśród ogólnie dostępnych lodów, że na pewno go zapamiętam i będę wracać. Jedyny minus dla mnie to… słodkość. Lody na wierzchu posypane są brązowym cukrem – w moim odczuciu niepotrzebnie, bo i tak są bardzo słodkie. 
15% rolady to jabłka z cynamonem – naprawdę je czuć! Takie mięciutkie kosteczki zanurzone w lodach – całość komponuje się naprawdę świetnie. 
Wizualnie rolada miała przedstawiać szarlotkę z bitą śmietaną na ciasteczkowym spodzie. Na opakowaniu oczywiście wygląda ślicznie, po przekrojeniu jednak jest trochę mniej okazała:
Same lody są kremowe i miękkie. Takie, jakie lubię najbardziej 🙂
Dla ciekawskich skład i wartości odżywcze:
Rolada ma standardową pojemność dla lodów, czyli litr. W Realu (Auchan) zapłaciłam za nią ok. 8 zł.
Apple Pie, mimo że bardzo słodkie są aktualnie moimi ulubionymi sklepowymi lodami. Ciekawy smak, przyjemna konsystencja aaa idę po dokładkę! 🙂
PS Jadłam z tej samem serii roladę o smaku sernika z rodzynkami. Owszem, rodzynki były, ale koło sernika to ona nie leżała. Dlatego tak się zdziwiłam, że ta smakowała szarlotką.