Zwierzenia Kury Domowej cz. VI, czyli jak pogodzić studia z domowymi obowiązkami

Zacznę od tego, że nie wiem. Podejmując decyzję o studiach dziennych zdeklarowałam się, że nic się w naszym układzie nie zmieni. W sensie P. pracuje – ja zajmuję się domem. Jedyne czego od Niego oczekiwałam, to wsparcie w moim „genialnym” pomyśle. 
Przez pierwsze trzy tygodnie kompletnie nie ogarniałam. Ilość zjedzonych fast-foodów już po kilku dniach przekroczyła miesięczną normę, a zjawisko „porządek ala perfekcyjna pani domu” u nas nie występowało. I tak jak przez ostatni rok nie było dla mnie problemem wstać o 5, zrobić śniadanie i przygotować obiad, tak teraz mam ochotę wyrzucić budzik przez okno. Podejrzewam, że to dlatego, że słowo „chcę” zostało zastąpione przez „muszę”. 
Październik jest w ogóle szalonym miesiącem, bo oprócz moich studiów udało nam się też w końcu mniej więcej urządzić salon. Nie obyło się bez perypetii i niepotrzebnych nerwów – „reklamacje” w Agata Meble są dość specyficzne. Zaliczyliśmy też kilka wizyt rodzinnych i braliśmy czynny udział w łapaniu kota-uciekiniera z drugiego piętra. Generalnie nasz wypracowany przez ostatni rok plan dnia/tygodnia/miesiąca legł w gruzach. Pora pokombinować nad nowym. 
Moim najnowszym pomysłem na organizację czasu jest tabelka tygodniowa, w której każdy dzień podzielony jest na trzy części: I – godziny zajęć/pracy II – jadłospis III- rzeczy do zrobienia w danym dniu. W trzeciej rubryce wpisuje pierdoły typu pranie, posprzątanie łazienki czy zrobienie zakupów. Kiedyś miałam to wszystko w głowie, teraz niestety przestało się mieścić. Mało tego, zaczęło uwierać, bo myślałam tylko o tym, co mam jeszcze do zrobienia i jak bardzo mi się nie chce. 
I jakoś zaczęło się to wszystko kręcić 🙂 P. oczywiście mi pomaga i wspiera, a ja zaczynam w końcu zamiast zmęczenia odczuwać satysfakcje 🙂