Doniczka kaskadowa + moje ziółka

Marzy mi się ziołowy zakątek na balkonie, ale na spełnienie tego marzenia muszę raczej poczekać do przyszłego roku. Teraz próbuję kombinować z ziółkami w domu 🙂 W zeszłym roku siałam do malutkich doniczek, a w tym wymyślilam sobie doniczkę kaskadową. Upatrzyłam sobie takową na allegro jakiś czas temu, ale jak to ze sklapami internetowymi bywa – ciągle zwlekałam z zamówieniem. A tu Biedronka zrobiła mi niespodziankę:

W ofercie pojawiła się doniczka kaskadowa za 19.99, czyli dwa raz taniej niż moja upatrzona. Jedynym minusem jest jej wielkość – ma prawie 30 cm średnicy i miałam problem, żeby znaleźć dla niej miejsce. Super pomysłem są podwójne dna – dzięki temu nie potopię roślinek, a mam do tego zdolności 😉 Mam miejsce na dziewięć sadzonek, ale aktualnie posadziłam tylko trzy – tylko tyle znalazłam w Castoramie. 
To na pierwszym zdjęciu to szałwia, pod nią mięta cytrynowa, a po prawej melisa. W sumie na codzień używam z nich tylko mięty, ale może akurat coś mnie zdenerwuje i będę musiała sobie meliskę zaparzyć 😉 Za sadzonki zapłaciłam ok. 5,5 zł. 
No właśne, dosyć drogo mi to wyszło. Na wątku biedronkowym dziewczyny poleciły mi, żeby wsadzić po prostu te ziółka, które można kupić w Biedronce i podobno się świetnie przyjmują. Spróbuję z tymiankiem i oregano. 
Bazylię jakiś czas temu posiałam sobie sama:
Obie posiałam w ten sam dzień, z tą tylko różnicą, że pierwsza rośnie w domu, a druga na balkonie. Czym się różnią każdy widzi 😉 Domową niedługo będę musiała poprzesadzać i trafi do tej kaskadowej doniczki. A na balkonową cierpliwie poczekam…
Z funkcjonalnej zieleniny posiadam jeszcze świeżo wysianą rzeżuchę, ale jakaś taka niefotogeniczna jest 😉 Przymierzam się jeszcze do innych kiełków, ale to jutro. 
Macie może jakieś porady dla początkującej ziołomaniaczki?