Bioelixire ArganOil – hit czy wielka ściema?

No właśnie, jestem zdezorientowana. Kiedyś hitem było Q10, potem kwas hialuronowy, teraz przyszedł czas na olej arganowy. Nie żebym miała coś przeciwko tym składnikom, bardzo je lubię, ale niekoniecznie dlatego, że są akurat na topie. Taka topowość sprawia, że im mniejsza zawartość w kremie/balsamie/odżywce, tym większy napis na opakowaniu.
Bioelixire serwuje nam swój produkt w minimalistycznym, białym kartoniku (niestety się nie ostał). W oczy rzucają się przede wszystkim BIO i ARGAN OIL. I dopóki nie poczytamy składu jesteśmy przekonane, że to super hiper produkt, który w cudowny sposób zadziała na nasze włosiska. Niestety skład z olejkiem arganowym niewiele ma wspólnego, prędzej można by go było nazwać silikon z dodatkiem olejków. 
Skład oczywiście przeczytałam dopiero w domu, troszkę się zdenerwowałam (głównie na swoją głupotę) i olejek wylądował na dnie szuflady. Ale „nagle” skończył mi się jedwab z Green Pharmacy, to sobie o nim przypomniałam. Złość minęła, pomyślałam, że w sumie moje włosy lubią silikony, to czemu nie spróbować. 
Po pierwsze: Genialny zapach! W tej kategorii przebił GP. 
Po drugie: Jak produkt do stylizacji, czyli przylizywania moich puszących się włosów sprawdza się genialnie. 
Po trzecie: Przyzwyczaiłam się do pompki w GP, więc to opakowanie wydaje mi się dosyć nieporęczne. Trudno jest je zakręcić śliskimi rękoma. 
Po czwarte: Według mnie producent wcale nie jest ok w stosunku do klientów nazywając ten produkt ArganOil. Biorąc pod uwagę ten fakt, no i opakowanie więcej go nie kupię. Wrócę do GP, działanie może ciut gorsze, ale… mniej ściemy i wygodna pompka! 😉
W Rossmanie kupiłam za 4,99 (20 ml) w promocji, normalnie chyba 9,99. Według mnie dychy to on nie jest wart.
A Wy co o nim sądzicie?