Marion, Natura Silk, Błyskawiczna Odżywka do włosów łamliwych i z rozdwojonymi końcówkami

Z racji przystąpienia do projektu denko powoli zużywam zapasy, m.in. tą odżywkę. Wcześniej rzadko ją używałam bo po balsamie Mrs. Potters włosy łatwo się rozczesywały, a tylko do tej czynności używam odżywek w spray’u. 

  
Skład:

Od producenta:
Specjalnie opracowana formuła zapobiegająca łamaniu i rozdwajaniu się
włosów. Zawiera jedwab i kompleks multiwitaminowy: A, E, H, F i
prowitaminę B5, które pomagają zapobiegać rozdwajaniu i łamaniu się
włosów, wygładzają i odżywiają włosy bez ich obciążania, ułatwiają
rozczesywanie i układnie oraz zapobiegają elektryzowaniu się włosów.
Zabezpieczają także przed promieniowaniem UV i wysoką temperaturą,
nadają zdrowy wygląd, jedwabistą miękkość i blask, zapewniają skuteczna
ochronę przez działaniem czynników zewnętrznych.

Dodatkowo odżywka wzbogacona została w proteiny ryżowe, które przywracają włosom miękkość i piękny połysk oraz wzmacniają i regenerują wewnetrzną strukturę włosów, dzięki czemu są one mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Cena: ok. 8 zł (Intermarche)

Moja opinia:
Opakowanie odzywki to wygodna buteleczka z atomizerem. Bardzo fajny w użyciu, rozpyla cienką mgiełkę i łatwo pokryć nią całe włosy. Sama odżywka to taka dwufazówka, pomarańczowy płyn z białą pianką. Pachnie brzoskwiniami więc wszystko jest ze sobą odpowiednio skomponowane. Przyczepię się znowu do srebrnych napisów –  niech tanie kosmetyki nie udają ekskluzywnych bo im to nie wychodzi. Działanie, hm… Te wszystkie efekty, które zachwala producent to zasługa silikonów, więc powiedzmy że na krótką metę wydaje się być całkiem ok. Witaminy są w niej w śladowych ilościach i nie zauważyłam, żeby moje włosy faktycznie się odbudowały. Rozdwojone końcówki pomijam bo nie wierze, że jakiś kosmetyk potrafi je naprawić. Mam wrażenie, że ta odżywka lekko przesusza włosy, ale tragedii z nimi nie zrobi. Włosy baaardzo łatwo się po niej rozczesują, ale to znowu zasługa silikonów. Kupiłam, zużyję i zapomnę.