Post z jajem

Jajka na miękko pamiętałam jako śniadanie u babci w bardzo wczesnym dzieciństwie. Nie jadłam ich kilkanaście lat, aż mi się trafił P. i zaproponował to wyniosłe danie na jakąś romantyczną kolację ewentualnie śniadanie – niestety nie pamiętam. Przepadłam! Od trzech lat wsuwam jajka na miękko aż mi się uszy trzęsą. 
Sama nie potrafię ich ugotować tak, by były idealne. Surowego białka nie przełknę, a ścięte żółtko to już nie to. P. mnie uczył, nastawiał minutnik i nic. Może one wiedzą, że mam zdolność do palenia jajek na twardo. Mężczyzna robi je popisowo, z masełkiem i solą. Ale „zastawę” kompletowałam ja: 
Bambusowe zestawy były kiedyś w Rossmanie, początkowo kosztowały 17 zł, ale ja dorwałam je w CDN po 9 zł.
Drewniane kieliszki czekają, aż zbiorę się do decoupage i je przyozdobię, może to potrwać kilka lat 😉 
Obcinacz do jajek Fackelman. Na początku jak go zobaczyłam to się popukałam w głowę, ale później cały czas mi po niej chodził. Mój wewnętrzny hamulec powstrzymywał mnie przed kupieniem takiej pierdołki za 15 zł, ale jak go zobaczyłam na wyprzedaży za 5 zł to już rozsądek nie miał nic do gadania. Nie wierzyłam w jego zdolności, ale naprawdę jest skuteczny. Dzięki kilkudziesięciu małych ząbków mamy równo obcięte jajko. 
Silikonowa foremka jest z Biedronki. Dzięki niej mogę tworzyć jajkowe kwiatki 😉 
A Wy lubicie jajka na miękko?;)